MAI ON ÕUEKUU!

Info

Tartu Ülikooli liikumislabor kutsub Sinu klassi või kogu koolipere taas õue tegutsema! Sellel korral lausa terveks MAIKUUKS

Meil on suur rõõm teatada, et senised õuesõppenädalad on kujunenud sedavõrd populaarseks, et otsustasime liikumislaboriga kuulutada maikuu õuekuuks. Aeg on hakata planeerima nii ainetunde, vahetunde kui ka koosolekuid õue! Kutsu õpilased õue õppima ja mängima või tee oma kolleegidele ettepanek kõnnikoosolekuks! 2023. aasta kevadise õuekuul on palju eesmärke:
  • julgustada nii väikeseid kui suuri õpihimulisi leidma motivatsiooni ja tegevusi õues õppimiseks ja mängimiseks;
  • proovida erinevaid viise veeta kolleegidega õues ühiselt aega;
  • märgata ja katsetada õuesõppevõimalusi kooli hoovialal ning koolide lähedal asuvates parkides või tervise- ja matkaradadel.
Oleme jaganud sellel korral maikuu kolmele nädalale erinevad fookused, et muuta õues veedetud aeg mitmekesisemaks!  ⇒ ⇒ Siit saad ka soovi korral "MAI ON ÕUEKUU" postri alla laadida ja välja printida! ⇐⇐
  • 8.-12. mai ÕUEMÄNGUDE NÄDAL Õuemängude nädala eesmärk on tutvuda erinevate õuemängudega, mida oleks võimalik läbi viia õues kas õuevahetundides või hoopis ainetundides. 
  • 15.-19. mai ÕUESÕPPENÄDAL Õuesõppenädala põhiliseks eesmärgiks on julgustada nii väikeseid ja suuri õpihimulisi leidma motivatsiooni ning tegevusi õuesõppeks.
  • 22.-26. mai "MEESKONNAGA ÕUE" NÄDAL Meeskonnaga õue nädala eesmärk on viia osad - või miks mitte ka kõik - koosolekud läbi õues. Olge julged avastama üheskoos mitmeid teisi põnevaid tegevusi, mida saate õues korraldada, nende seas näiteks linnulauluhommikud kolleegidega, üheskoos tööle kõndimised, vahetunniks kolleegidega õue liikumised jne. Sel nädalal julgustame tegema oma töökaaslastele sagedamini ettepanekut stiilis: "Aga, mis oleks, kui läheks õue?"

Pane tähele! Õuekuu igal nädalal toimuvad ka erinevad VÄLJAKUTSED!

KUIDAS OSALEDA?

Õuekuule on oodatud registreerima nii eraldi klassid kui kogu koolipere. Selleks et ühisest õueajast saaks osa kogu koolipere, on sellel korral võimalik osaleda konkreetsel nädalal või hoopis kogu kuu jooksul! Registreeri oma klass või kogu koolipere täna juba SIIN.

JAGAGE RÕÕMU!

Selleks, et ka teised saaksid osa teie õues veedetud koolipäevadest, jäädvustage õues õppimist, vahetundide veetmist ja meeskonnategevusi ning laadige oma tegevuste kirjeldused, materjalid, fotod, kogemused jms õuekuu virtuaalsele seinalehele ⇒ Padleti keskkonnas. Julgelt jagage õuerõõmu ka mujal sotsiaalmeedias nii Liikuma Kutsuva Kooli FB-grupis kui ka oma kooli lehel, kasutades märksõnu #liikumakutsuvkool ja #õueõppima.

KUI ÕUESÕPPE KORRALDAMISEKS NAPIB IDEID?

  Õues õppimise korraldamiseks leiate hulgaliselt ideid Liikuma Kutsuva Kooli Facebooki grupist, kus oma mõtteid aktiivseteks ainetundideks ja õuesõppeks jagavad igapäevaselt võrgustiku koolid ise. Lisaks leidub seal kindlasti ka eelnevate õuesõppepäevade meetodinupukesi. Muidugi tulevad appi eelmise aasta õuesõppepäevade Padleti seinad: Kevad 2022 ja Sügis 2022. Uurige ka Liikuma Kutsuva Kooli kodulehe ideepanka, Tartu Ülikooli liikumislabori koolitusi ja suhelge oma kolleegidega, sest koostegemine pakub kindlasti lisarõõmu!  Kohtumiseni õues! Kuna meil on hetkel väikesed tõrked kodulehel regamisega, palun kasutage registreerimiseks loodud lehte REGISTREERIMINE.
Üritus "MAI ON ÕUEKUU"  viiakse läbi Euroopa majanduspiirkonna programmist 2014-2021 toetatud projekti "Kooliõpilaste liikumisaktiivsuse toetamine" raames.

Toimumisaeg: 08.05.2023 kuni 26.05.2023

Asukoht: üle Eesti

Kontakt: Gerttu Vaher, oueoppima@gmail.com