Vajad praktilisi juhendeid, mille abil meisterdada ise või koos kolleegidega liikuma kutsuvaid õppematerjale? Siit lehelt leiad pärlikaartide, taskutega palli ja magnetpulkade valmistamise juhendi.

1. Pärlikaardid

Pärlikaardid on abivahendid, mida saab kasutada gruppides ülesannete lahendamiseks, küsimustele vastamiseks või tunni teemade üle arutlemiseks. Pärlikaardid on sobilikud igas kooliastmes.

Pärlikaartide kasutamine

Kinnitage tunni teemad/ülesanded/küsimused eri värvi alustele (ülesannete kaartidele) ning paigutage need hajusalt õue puude/postide külge.

Jagage õpilased gruppideks, igale grupile andke üks pärlikaart, kirjutusalus ja pliiats. Grupid hakkavad ülesandeid lahendama selle järgi, mis järjekorras on neil pärlid. Kui väike pärlikaart on näiteks kollast värvi, peaks ka esimene pärl ja seega esimene punkt, mida otsima minnakse, olema kollane.

Kui ülesanne on tehtud, saab august esimese pärli kaardi taha vajutada ja siis minnaks otsima järgmist ülesannete lehte, mis on järjekorras teise pärli värvi jne.

Mõnikord on õpilaste tegutsemiskiirus erinev ja seega on hea, kui olete eelnevalt öelnud, et kui ülesannete kaardi juures teine grupp on parasjagu ees, siis saab vahelduseks valida mõne toreda liikumistegevuse.

Ülesannete kaartide külge on õpetajad mõnikord kinnitanud ka ümbrikke, kust saab iga grupp endale päris oma töölehe võtta ja seda eemal lahendada.

2. Taskutega pall

Rannapallist ja kiletaskutest meisterdatud “taskutega pall” sobib hästi õuesõppeks. Seda saab kasutada ülesannete lahendamiseks ja küsimustele vastamiseks mängulisel moel.

3. Magnetpulgad

Magnetpulgad on kasulikud abivahendid grupi- ja paaristöödeks nii õuesõppes kui koolimajas. Eri värvi tähistega pulkade abil saab rühmitada nii õpilasi kui neile suunatud ülesandeid, pulgale kleebitud väike magnetriba aga annab võimaluse “punkte” pulgale koguda päris esemete kujul, näiteks kirjaklambritena.