Sügisseminari teisel päeval ootasid neli Tartu linna avatud koolihoovi kõiki huvilisi sealsete võimalustega tutvuma. Koolihoovide kohta valmisid lühikesed audioklipid, mis võimaldasid minna huvipakkuvasse hoovi ja saada seal juba täpsem ülevaade, kuidas hoov valmis, mida õpilastele seal teha meeldib ning millised on soovitused oma kooli liikuma kutsuva hoovi rajamiseks. 

Tartu Kesklinna Kool

Tartu Kesklinna Kooli õueala uuendamine sai alguse lapsevanemate eestvedamisel ning tehti teoks tänu kaasavale eelarvele. Kesklinna koolihoov on näide, kuidas ka väikesesse hoovi saab nutikalt paigutada lahendusi, mis aitavad veeta vahetunde aktiivselt ja loovalt ning areneda laste liikumisoskustel.

Aadress: Kroonuaia 7a (vaata kaardil)
Koduleht: https://kesklinna.tartu.ee/

Direktor Kersti Vilson:

2. klassi õpilane:
9. klassi õpilane:

Tartu Mart Reiniku Kool

Tegu on esimese kaasava eelarve raames valminud liikuma kutsuva hoovialaga Tartus. See on hea näide koolihoovist, mis on muutunud linnaruumi lahutamatuks osaks – hoov on kohalike poolt omaks võetud ja seal näeb inimesi mängimas, sportimas ja aega veetmas nii õhtuti kui nädalavahetustel. Hoovi rajamisel on arvestatud, et seal oleks mitmesuguseid elemente, mis pakuksid liikumisrõõmu eri vanuses ja soost lastele.  

Aadress: Vanemuise 48 (vaata kaardil)
Koduleht: https://www.reiniku.edu.ee/

Direktor Enn Ööpik:

2. klassi õpilane:
5. klassi õpilane:
7. klassi õpilane:
8. klassi õpilane:

Tartu Annelinna Gümnaasium

Tartu Annelinna Gümnaasium on kõige värskemalt renoveeritud kool Tartus, mis valmis 2020. aasta sügiseks. Kaasaegsed ruumilahendused nii sees kui väljas võimaldavad lastel olla aktiivsed koolipäeval ja ka koolivälisel ajal. Liikumisvõimalusi kooli ümbruses kasutavad meeleldi tartlased nii lähemast naabruskonnast kui kaugemalt.

Aadress: Kaunase pst 68 (vaata kaardil)
Koduleht: https://www.tag.ee/

Haldusjuht Jelena Pinajeva:

5. klassi õpilased:

Tartu Variku Kool

Tartu Variku Kooli täielikult rekonstrueeritud koolihoone koos välialadega valmis 2019. aastal. Hoone ümber on rajatud alad aktiivseks ajaveetmiseks ning koolitundide läbiviimiseks, mis on avalikus kasutuses, sealhulgas korvpalli- ja jalgpalli miniväljakud ning väike skate-park.

Aadress: Piima 1 (vaata kaardil)
Koduleht: https://www.variku.tartu.ee/

Direktor Peeter Kikas:

1. ja 2. klassi õpilane:
2. ja 4. klassi õpilane, kes ei õpi küll Tartu Variku Koolis, aga käivad hoovil mängimas:

Koolihoovi meelespea

koolihoovi-check-list-A3-2