2021/22. õppeaasta sügisel alustame uue veebiseminaride sarjaga “Veebivunk”.

Veebivunkidel räägivad Liikuma Kutsuvate Koolide eestvedajad ise – õpetajad, huvijuhid, kooli- ja õppejuhid paljudest eri koolidest. Jutuks tulevad julged katsetused, süsteemsed tegevused ja ootamatud lahendused, millega koolid on tundidesse, vahetundidesse, kooliteele, kooliruumi ja -hoovi ning koolipäeva ülesehitusse liikumist juurde toonud.

Veebivungi selle aasta eriline tähelepanu on õuelahendustel – nii õuesõppe, koolihoovi kujundamise kui õuevahetundide mõttes. On ju “Lähme koos õue” aasta!

Kuidas tegutsema asuti? Milliseid takistusi ette tuli? Kuidas muutustega kohaneti? Millised on õppetunnid, mida teistele koolidele jagada? Veebivungil saame teada!

Tähelepanu all on ka esimesed liikumisõpetuse katsetused Eestis. Oodata on ka rahvusvahelisi esinejaid. Eraldi veebivungi oleme pühendanud Liikuma Kutsuvate Koolide eneseanalüüsi tööriistale KENA: mis tolku võiks olla eneseanalüüsist ja kuidas seda õpilaste ja õpetajate heaolu teenistusse rakendada?

VEEBIVUNK – KELLELE?

• koolis tegutsevatele nn vunktiimidele, olgu teie teekond oma Liikuma Kutsuv Kooli kujundamisel alles alanud või juba päris pikk;
  • klassi- ja aineõpetajatele ning kehalise kasvatuse ja liikumisõpetuse õpetajatele nii Liikuma Kutsuvatest Koolidest kui kõigist teistest koolidest;
  • muudele huvilistele kooliperede seast;
  • omavalitsusametnikele – see on hea võimalus koguda ideid ja inspiratsiooni, mille põhjal oma piirkonna koolidele nõuks ja abiks olla.

Veebivungid toimuvad terve õppeaasta vältel ja osaleda saavad enamasti kõik huvilised.

Vaid kaks veebivungikuud on pühendatud ainult Liikuma Kutsuvatele Koolidele: novembris teeme teejoomisseminaridel kokkuvõtteid, kuidas koolidel läinud on, jaanuarikuisel vunkseminaril anname Liikuma Kutsuvatele Koolidele ülevaate alanud aasta plaanidest.

KUIDAS OSALEDA?

Registreerimine käib meie kodulehe koolituste alalehe kaudu, kuid veebivungiga võib ka lihtsalt niisama liituda, vajutades allpool ürituse zoomilingile.

VEEBIVUNKIDE KAVA

SEPTEMBER 2021

1. veebivunk: „Õuevahetundide võimalused ja väljakutsed“, teisipäeval, 28. septembril 2021 kell 14.00

Pille Saadjärv ja Küllike Pedaste, Tartu Kivilinna Kool: koolipäeva ümberkujundamine – kuidas koolipäeva ülesehitus toetab õuevahetundi, liikumist ja koolipere heaolu;
Helen Hänni, Tartu Variku Kool: õuevahetund kaasaegses koolihoovis;
Sigrid Tilk, Muraste Kool: õpilaste ootused õuevahetunnile.

Peagi avaldame siin veebiseminari salvestuse!

OKTOOBER 2021

2. veebivunk: õuesõpe, neljapäeval, 21. oktoobril 2021 kell 14.00

Egle Rumberg, Uulu Põhikool: kevadise õusõppepäeva kogemused  – kuidas kaasata kogu koolipere?

Kadri Mark, Sõmeru Põhikool : praktilisi näiteid õuesõppeks

Pille Eha, Koeru Keskkool: praktilisi näiteid õuesõppeks

Veebivungile saab registreeruda meie kodulehe koolituste alalehel, kuid liituda võib ka registreerimata: https://ut-ee.zoom.us/j/96165705670?pwd=NnhreEVaLzZFWHhOYktOb0ZxVFNNdz09

NOVEMBER 2021

4.-6. veebivunk: teejoomisseminarid. Veebivungid LKK koolidele. Teeme koos aastast kokkuvõtteid. 16., 17., 20. novembril 2021

DETSEMBER 2021

7. veebivunk: täpsustamisel

JAANUAR 2022

8. veebivunk: vunkseminar võrgustikukoolidele. Veebivunk LKK koolidele – räägime võrgustiku aastaplaanidest, kolmapäeval, 19. jaanuaril 2022.

VEEBRUAR 2022

9. veebivunk: “Liikumisõpetuse rahvusvaheline kogemus – mida on naabritelt õppida?”, teisipäeval, 15. veebruaril 2022.

MÄRTS 2022

10. veebivunk: “Liikumisõpetuse kogemused Eesti koolides – mida on üksteiselt õppida?”, teisipäeval, 15. märtsil 2022.

11. veebivunk: koolihoovid, aeg kokkuleppimisel.

APRILL 2022

12. veebivunk. “Kuidas KENA ja tegevuskava kooli heaks tööle panna?”, kolmapäeval, 6. aprillil 2022

13. veebivunk: õuesõpe, aeg kokkuleppimisel.

MAI 2022

14. veebivunk:” Õuevunk!”, rahvusvahelise õuesõppepäeva tähistamine, aeg kokkuleppimisel.

Veebivungid algavad reeglina kella kahest.

Ettekannetele eelneb alati ka liikumislabori-poolne temaatiline sissejuhatus, kus teeme väikese teadusülevaate ja avame LKK programmi sihte selles suunas.

Ettekannete lõpus on aega arutlusteks ja küsimusteks.

Lõpuaega me ei ole määratlenud – see annab võimaluse teil teiste koolide kolleegidega jutustama ja oma kogemusi jagama jääda.