Liikuma Kutsuva Kooli vapp on metallist plaat, mille saab kinnitada kooli sissepääsu kõrvale ja mis annab märku kõigile saabujaile, et tegu on Liikuma Kutsuva Kooliga.

Kes saavad taotleda vappi?

Vapiavaldust saavad esitada kõik koolid, kes on võrgustikus olnud vähemalt ühe aasta ning tunnevad, et on teel Liikuma Kutsuvaks Kooliks olulisi edusamme teinud.

Avalduses palume teil vabas vormis kirjeldada, mida on teil õnnestunud ära teha ja milliseid õppetunde olete Liikuma Kutsuvaks Kooliks kujunemisel saanud. Võrgustikus olemise suur väärtus seisneb oma kogemuste jagamises ja üksteise toetamises, mistõttu palume tuua välja teemad ja kogemused, mida olete valmis teiste koolidega jagama.

Vapiavaldust saab esitada kogu õppeaasta vältel, sooviavalduste tähtaeg on 15. mai 2023. aastal. Sooviavalduse palume saata aadressil liikumislabor@ut.ee.

Liikuma Kutsuva Kooli vapiplaadid toimetame koolideni augusti lõpus, et saaksite õppeaasta uut algust tähistada vapi paigaldamisega oma koolihoonele.

Vapiavaldust saab esitada igal aastal. Sooviavalduse vaatab üle TÜ liikumislabori komisjon.

Sooviavalduse vormi leiate siit.

Millistel koolidel on Liikuma Kutsuva Kooli vapp

Iga kool on omanäoline, oma erilise keskkonna, traditsioonide ja inimeste poolest. Seetõttu on ka teekonnad liikuma kutsuvaks kooliks erinevad. Ühine joon on aga Liikuma Kutsuva Kooli vapi pälvinud koolidel see, et pingutatakse teadlikult ja süsteemselt, et kooliellu liikumist juurde tuua, ning ollakse valmis oma õppetunde ja kogemusi teiste koolidega jagama.

2023. aastaks on vapid juba kuuekümne kuuel Liikuma Kutsuval Koolil.

[/accordion-item] [/accordion-item]

2022. aastal vapi pälvinud koolide postrite esitlus sügisseminaril

Liikuma Kutsuva Kooli sügisseminaril oli kõigil 2022. aastal vapi pälvinud koolidel võimalus tutvustada oma tegemisi postrite vahendusel. Kokku valmis tervelt 22 postrit. Neid sai iga kool ise esitleda postersessioonil.

Lisamisel on 4 kooli postrid – Imavere Põhikool, Pühajärve Põhikool, Tallinna Järveotsa Gümnaasium ja Tallinna Arte Gümnaasium.

2020. aastal said vapid kolm kooli Elva Gümnaasium, Puhja Kool ja Jüri Gümnaasium, kes andsid piduliku vande ning süütasid üheskoos lõkke Liikuma Kutsuva Kooli sügisseminaril Käärikul.

2018. aastal said esmakordselt Liikuma Kutsuva Kooli vapi endale programmi pilootkoolid: Anna Haava nim Pala Kool, Antsla Gümnaasium, Nõo Põhikool, Rõuge Põhikool, Tallinna Kuristiku Gümnaasium, Tartu Descartes’i Kool, Tartu Erakool, Tartu Mart Reiniku Kool, Tartu Tamme Kool ja Võru Kreutzwaldi Kool.