2020./2021. õppeaasta on pühendatud õpetajate heaolule ning liikumisrõõmule.

Teadlikult tegutsedes saab rohkem liigutamist tuua väikestesse hetkedesse oma päevas. Olgu nendeks siis sirutuspausid, õues veedetud liikumisminutid või hoopis midagi uut ja tavapäratut. Uuringud näitavad, et juba 30 minutit aktiivsemat tegutsemist päevas toetab õpetaja meeleolu, vaimset töövõimet, unekvaliteeti, lisaks toob see kaasa parema kehalise vormi ja vähem haigusi.

Oleme liikumislaboris teinud Liikuma Kutsuvate Koolide õpetajate liikumisrõõmu kalendri. Igal koolikuul selles kalendris on oma fookus ja mõned soovitused, mida koos töökaaslastega ette võtta. Soovitused on mõeldud katsetamiseks ja täiendamiseks nii, nagu kellelegi kõige paremini sobib, või inspiratsiooniks, et koos uusi tegevusi välja mõelda.

Iga kool on omanäoline ja omade traditsioonidega. Selleks jätsime kalendrisse ruumi kirjutamisele, et lisada need liikumistegevused, mis kalendrit kasutavale kooliperele kõige rohkem sobivad, või koguda „linnukesi“ iga korra kohta, kui käidi koos kõnnikoosolekul. Õppeaasta lõpuks on iga kool saanud luua kogumiku, kus on ülevaade nende koolipere ainulaadsest liikumisrõõmu aastast.

Selleks et parimad praktikad leviksid, julgustame koole oma hetki pildis või videos teistegagi jagama, postitades neid Liikuma Kutsuva Kooli Facebooki gruppi või kirjutades liikumislabor@ut.ee. Nii saame inspireerida teineteist ja luua ühiselt koolirõõmu toetamiseks innovatsiooni!

Soovime kõigile õpetajatele toredat ja liikumisrõõmsat aastat!

Oma kogemusi liikumisrõõmu aasta jooksul jagab lähemalt nii sõnas, pildis kui ka videos Narva Kesklinna Gümnaasiumi õpetaja, Jevgenia Kirsanova.
Head inspireerumist!

Liikumisrõõmukalender

Kalendri saad soovi korral alla laadida siit!

Teemakuud