Mitmekülgsus ja motivatsioon: uue liikumisõpetuse ainekava alus (I grupp)
Info
Kuuest õppepäevast koosnev liikumisõpetuse koolitus:
- 15.-17. aprill Tartus
- 27. august Tartus
- 28. august matkapäev Taevaskojas
- 29. august Tartus
Koolitusega toetatakse liikumisõpetuse õpetajate professionaalset arengut, antakse teadmisi õpilaste psühholoogilistest põhivajadustest ja motivatsioonist, uutest ainekava suundadest ja õpilaste toetamisest õpiprotsessis.
Sihtrühm: Üldhariduskooli (põhikool, gümnaasium, kutsekool) kehalise kasvatuse/liikumiõpetuse õpetajad, klassiõpetajad
1. õppepäev, 15. aprill: Ainekava ja nende õpitulemuste rakendamise praktilised näited
Koolitajad: Kristi Vaher (TÜ nooremteadur) ja Hasso Paap (TÜ nooremteadur)
Õppepäev koosneb tegevõpetajate praktilistest näidetest, kuidas nemad alustasid ainekava rakendamisega, sh liikumisõpetuse visiooni loomisega, ainekava koostamisega ja milliseid tegevusi kasutavad õpitulemusteni jõudmiseks. Õppijad teevad läbi valdkondade ja õpitulemuste mängu, mõtestavad enda kooli liikumisõpetuse visiooni ja teevad praktiliselt läbi näitetegevusi ainekava erinevatest valdkondadest. Õppepäeva viivad läbi Tartu Ülikooli Sporditeaduste ja füsioteraapia instituudi nooremteadurid, kel on õpetaja, treeneritöö ja koolitaja kogemus.
2. õppepäev, 16. aprill: Õpilaste motivatsiooni toetamine liikumisõpetuses
Koolitajad: Andre Koka (TÜ kaasprofessor), Henri Tilga (TÜ teadur) ja Hasso Paap (TÜ nooremteadur)
Erinevate ülesannete kaudu on õppijad kaasatud mõtestama, milline on õpilast motiveeriv õpikeskkond ja kuidas seda luua. Arutatakse erinevate müütide ümber, mis on seotud sisemise ja välise motiveerimisega (nt hinne motiveerib pikemaajaliselt). Praktilises tunnis kasutatakse erinevaid motiveerimisviise ja suunatakse õppijat mõtlema, kuidas tema saab neid kasutada toetudes isiklikule kogemusele. Kõikide õppijate aktiivne kaasamine õppeprotsessi vastavalt tema võimekusele, oskusele ja erivajadusele. Koolitajateks on Tartu Ülikooli Sporditeaduste ja füsioteraapia instituudi õppejõud, kelle uurimussuunad on seotud motiveeriva õppekeskkonna loomisega liikumisõpetuses.
3. õppepäev, 17. aprill: Koolide kogemused liikumisõpetuse rakendamisel
Koolitajad: Gerli Odrusk (TÜ liikumislabori koolitaja ja Nõo Põhikooli liikumisõpetaja) ja Evaliis Seiler (TÜ liikumislabori koolitaja ja Tartu Veeriku Kooli liikumisõpetaja)
Õppepäev koosneb nii teoreetilistest kui ka praktilisest tegevustest ja aruteludest. Koolitajad on pikaaegse kogemusega liikumisõpetuse õpetajad, kes on viinud läbi liikumisõpetuse ainekava koolitusi seostades neid isiklike näidetega enda tööst.
4. õppepäev, 27. august: Liikumisõpetuse mitmekesisus
Koolitajad: Raido Rebane (TÜ liikumislabori koolitaja ja Tartu Karlova Kooli liikumisõpetaja), Karin Vassil (TÜ liikumislabori koolitaja ja Kostivere Kooli liikumisõpetaja), Piret Niglas (TÜ liikumislabori koolitaja ja Kohtla-Nõmme Kooli liikumisõpetaja)
Õppepäev koosneb nii teoreetilistest kui ka praktilisest tegevustest ja aruteludest. Koolitajad on pikaaegse kogemusega liikumisõpetajad, kes on läbi viinud koolitusi ja olnud aktiivsed liikumisõpetuse rakendajad enda koolides. Keskendutakse 2-3-le keskkonnale (Canva, Purple Pen, erinevad rakendused). Õppijatele tutvustatakse erinevaid keskkondasid, mida saab kasutada liikumisõpetuses. Näidatakse juba loodud materjale ja tehakse praktiliselt läbi õppematerjali loomine.
5. õppepäev, 28. august: Kuidas toetada ainekava õpitulemusi loodusliikumise kaudu? Matk Taevaskojas
Koolitajad: Margus Püvi (matkajuht) ja Maret Pihu (TÜ lektor)
Matkapäeva koolitaja on suure kogemusega matkajuht Margus Püvi. Margus omab pikaaegset kogemust õpilastega matkamisest, sh mitme päevastest matkadest.
6. õppepäev, 29. august: Sotsiaal–emotsionaalsete oskuste toetamine liikumisõpetuses
Koolitajad: Sigrid Tilk (TÜ liikumislabori koolitaja ja Muraste Kooli liikumisõpetaja) ja Kärt Tõnisson (TÜ liikumislabori koolitaja ja Püha Johannese Kooli liikumisõpetaja)
Sotsiaal-emotsionaalste oskuste teema on põimitud praktiliste tegevuste ja aruteludega. Koolitajad on pikaaegse kogemusega liikumisõpetajad, kes on läbinud sotsiaalsete ja emotsionaalsete oskuste koolitusprogrammi SPIN.
ROHKEM INFOT JA REGISTREERIMINE: https://koolitus.edu.ee/training/14892
Tegevust „Haridus- ja noortevaldkonna töötajate esma- ja täiendusõpe ning järelkasv“ kaasrahastab Euroopa Liit Euroopa Sotsiaalfond+ vahenditest.
Toimumisaeg: 15.04.2025 kell 10:00 kuni 29.08.2025 kell 17:00
Asukoht: Tartu ja Taevaskoja
Kontakt: Kadi Rutens, kadi.rutens@ut.ee, 58003458