Meil on suur rõõm kutsuda kõiki 20. mail esmakordselt toimuvale Liikuma Kutsuva Kooli õuesõppepäevale „Õue õppima“!

Alates 2012. aastast on korraldatud ülemaailmset õuesõppepäeva (Empty Classroom Day), et nii õpilased kui õpetajad avastaksid enda jaoks välitingimistes õppimise võlud. Uuringud näitavad, et ühine õues õppimise päev on tõstnud õpetajate ja õpilaste teadlikkust õues õppimisest ning juba osalenud koolides on õues õppimine muutunud koolipäeva tavapäraseks osaks. Lisaks on selgunud, et õuesõppepäev motiveerib lapsi tundma enam huvi ümbritseva vastu ja veetma rohkem aega õues.

“Õue õppima” päeva eesmärk on suunata õppetöö klassiruumist koolihoovi, kooli lähedal asuvatesse parkidesse ja kaugõppeolukorras ka koduõue. Õpilastel on võimalus veeta enam aega õues – seda eriti ajal, kui suur osa kooliaastast on toimunud veebis.

Kuidas osaleda?

Registreerige õuesõppepäevale oma klass või kogu koolipere siinsamas meie lehel. Olenemata, kas õppetöö toimub sel päeval koolihoovis kohapeal või distantsilt, planeerige õppetöö 20. maiks õue. Suunake sellel päeval lapsi õue tegutsema kas mõneks üksikuks ainetunniks või hoopis terveks koolipäevaks.

Jagage rõõmu!

Selleks, et ka teised saaksid osa teie õues veedetud koolipäevast, jäädvustage õues õppimist ning laadige oma tegevuste kirjeldused, materjalid, fotod, kogemused jms selle päeva jaoks loodud virtuaalsele seinale Padleti keskkonnas.

Lisaks jagage rõõmu õues õppimisest ka mujal sotsiaalmeedias nii Liikuma Kutsuva Kooli FB-grupis kui ka oma kooli lehel kasutades märksõnu #õueõppima ja #liikumakutsuvkool.

Kui ideedest jääb puudu

Õues õppimise korraldamiseks leiate hulgaliselt ideid Liikuma Kutsuva Kooli Facebooki grupist, kus oma mõtteid aktiivseteks ainetundideks ja õuesõppeks jagavad igapäevaselt võrgustiku koolid ise. Kord nädalas kuni 20. maini teeb ka Tartu Ülikooli liikumislabor õuesõppepäeva teemalisi postitusi.

Uurige ka Liikuma Kutsuva Kooli kodulehe ideepanka ja suhelge oma kolleegidega, sest koostegemine pakub kindlasti lisarõõmu!