Alanud 2020/2021 õppeaasta on pühendatud õpetajate heaolule ning liikumisrõõmule. Selleks puhuks tegime liikumislaboris Liikuma Kutsuvate Koolide õpetajate liikumisrõõmu kalendri, kus igal koolikuul selles kalendris on oma fookus ja mõned soovitused, mida koos töökaaslastega ette võtta.

Parimate praktikate levimiseks, julgustasime ka koole oma hetki pildis või videos teistegagi jagama. Nii saame inspireerida teineteist ja luua ühiselt koolirõõmu toetamiseks innovatsiooni!

Üleskutsele vastas Narva Kesklinna Gümnaasium, kus eesti keele õpetaja Jevgenia Kirsanova jagab ka edaspidi õppeaasta jooksul nii sõnas, pildis kui ka videos nende liikumisrõõmu aastal toimunud hetki.

Toredat inspireerumist!

Kuidas kõik alguse sai ja kuidas möödus oktoober ehk vaimse heaolu kuu.

Meil on suur koolimaja, kus õpetajaid ja töötajaid on palju. Alguses oli väike hirm, kas keegi üldse tuleb, kui ma hakkan liikumisüritusi korraldama. Aga tuldi ja väga hea meelega! Olime augustis juba ühe ühisürituse teinud, kus saime palju positiivseid emotsioone ning tundus igati loogiline jätkata ühiste teemakuude tegevustega. Käisime koos õpealajuhatajaga Natalja Nikanorovaga, kes on samuti väga aktiivne inimene, septembris sügisseminaril, kus meile kingiti liikumisrõõmu kalender. Otsustasime selle kohe kasutusse võtta. Nüüd planeerimegi koos erinevaid teemakuid. Vaatame kalendrist, mis mingil kuul fookuses on ning uurime, kas meil on kuskil äkki tuttavaid, kes meid aidata saaks (näiteks kas on mõni tuttav treener või kontakt, kelle kaudu mõnda toredat kohta külastada).

Juba septembrikuus toimunud ühisel mõtete kogumise jalutuskäigul oli nii hea saada kolleegidelt tagasisidet, kui vahva ja mõnus see oli. Minu jaoks oli eriti tore, kui hakati küsima, millal juba järgmine toimub, see andis ka mulle väga hea eneskindluse liikumisürituste korraldamiseks.

Oktoobris käisime vaimse heaolukuu puhul Narva-Jõesuu rannas jalutamas. Nagu „tellitud“ oli meil ka hea sügisene ilm. Kohal oli üle 20 kolleegi, kellega jalutada, lasta mõttel ja vaimul puhata (meri on ju teadagi väga rahustava toimega) ning leida võimalusi teineteisega tuttavamaks saada. Jalutuse käigus korraldasin ka Liikuma Kutsuva Kooli seminaridel ning koolitustel õpitud loodusega seotud mänge. Mõned neist olid teraapilised, et end lihtsalt sirutada ja anda võimalus mõttel puhata ning merd vaadata, teised mängud jällegi kollektiivse ühistunde tekitamiseks. Minu jaoks pole õpetajate liikumisrõõmu kalender võimalus mitte ainult parandada tervist, vaid ka tõsta tiimitunnet. Pärast jalutuskäiku, liikus osa seltskonda edasi ka spaasse end turgutama.

Ainuüksi need kaks kuud on end igati tõestanud. Minulgi on hea meel kohtuda ja tutvuda õpetajatega, keda muidu võib-olla üldse ei näe, sest koolimaja on suur ja kokkupuutepunkti ei ole. Ühised liikumisüritused on nii toredad võimalused end liigutades tutvuda oma kolleegidega, vahetada mõtteid ja saada argipäeva rutiinist välja.

Jevgenia Kirsanova, Narva Kesklinna Gümnaasiumi eesti keele õpetaja