Suur rõõm, et koolid otsivad ja katsetavad koroonaajal uusi ja julgeid lahendusi, et tuua liikumisrõõmu koolipäeva, olgu see siis koolis või kodus!

Kogusime Liikuma Kutsuvate Koolide vunkseminaril kokku koolide ideed ja kogemused, kuidas kaug- ja põimõpet hoida lapse-, õpetaja- ja liikumissõbralikuna. See poster võtab soovitused kokku.

Vaata FB-s

Meie head kolleegid Tervise Arengu Instituut Instituudist on teinud toreda video, mis tutvustab, kuidas kodukontoris tervislikult toimetada. ... Näita rohkemNäita vähem

Vaata FB-s

Mis ühendab omavahel Muraste või Tartu Descartes'i Kooli? Või hoopis Antsla Gümnaasiumit ja Pärnu Linnavalitsust? 🤔

Nimetatuid ja veel 17 erinevat kooli, KOVi, lapsevanemat ja asutust ühendab see, et neid märgati tegusid tegemas ja nüüd kannavad nad kõik Liikuma Kutsuva Kooli Aasta Tegija tiitlit. 🥳

Aeg on seda nimekirja täiendada ehk avatud on konkurss uute tegijate leidmiseks! Täpsemat infot kategooriatest, tähtaegadest ja esitamise kohta saab 👇 lingilt.

Hetkel on vast kõige olulisem tähele panna, et kandidaate saab esitada kuni 1.maini 2021. See tähendab, et kõik kellel on alles meelel mõlkumas, kas teha oma mõte teoks või mitte - see on märguanne, et kindlasti teha! Veel jõuad!
💪😎

Kus tegijaid, seal nägijaid, konkursile esitajaid ja Aasta Tegija tiitliga pärjatuid!

👉https://www.liikumakutsuvkool.ee/aastategija/👈

(Liikuma Kutsuva Kooli Aasta Tegija 19/20 laureaadid koos EV presidendi Kersti Kaljulaidi ja TÜ liikumislabori tiimiga Soomaa "rohelise vaiba" seisklusgalal. Pildi autor: Sven Začek)

Vaata FB-s

Täna, 11. veebruaril, tähistati Eestis esimest korda rahvusvahelist päeva “Naised teaduses”, mille eesmärgiks on väärtustada ja tunnustada naisteadlasi nii akadeemias kui ka ühiskonnas.

Liikuma Kutsuva Kooli programm sai alguse kambast naisteadlastest, kes vaatasid otsa Eesti laste liikumise näitajatele ja mõtlesid - kas jäämegi muudkui raporteerima järjest nirumaid liikumisaktiivsuse tulemusi või võtame midagi ette? Nii kääritigi käised üles ja pandi alus haridusprogrammile Liikuma Kutsuv Kool.

Tänaseks toimetab liikumislaboris ja selle ümber mitu tosinat inimest, ning Eestis tegutseb juba 148 usinat Liikuma Kutsuvat Kooli ligi 60 000 õpilasega.

Programmi pideva arendamise ning koolijuhtide, õpetajate ja õpilaste koolitamise kõrval pole teaduse tegemine kuhugi kadunud. Hoopis vastupidi: action research ja tõenditeadlikkus käib Liikuma Kutsuva Kooliga ühte sammu.

Liikuma Kutsuv Kool ühendab liikumist, tervist ja haridust, paigutades kõik need teemad sotsiaalsete muutuste teljele. Seetõttu on see erakordne võimalus koostööks väga mitmekesiste oskuste ja taustadega teadlaste vahel. Nii ongi käed külge pannud uurijad, kelle uuringute teemad ulatuvad liikumisaktiivsuse mõõtmisest, liikumisega seotud motivatsioonist, vaimsest tervisest ja õpikeskkonnast sotsiaalse identiteedini, fitnessist ja istuva eluviisi seostest terviseriskidega eneseregulatsioonioskusteni ning tervisekommunikatsioonini.

Palju jaksu kõigile naisteadlastele!